Jdi na obsah Jdi na menu
 


TÁBOR 2014

 Panter o. s.

        IČ 22686584,    e-mail: panteros@seznam.cz
        Pavel Pěnička, tel: 602 314 350, Šárka Pěničková, tel: 606 844 251
        Poštovní adresa: Hodkovická 115, 142 00 Praha 4
                                     
                                                          
         Dětský letní tábor ve Všechlapech u Divišova
 
Ahoj děvčata a kluci, dobrý den, rodiče,
letos pořádáme letní tábor ve Všechlapech už po dvacátéprvní a doufáme, že opět přijedete v hojném počtu za zábavou a dobrodružstvím.
Tady jsou základní informace:
 
Adresa :  Letní tábor Panter , Všechlapy 69 , 257 26 Divišov
 
Doprava: vlastní, sjezd na 41. km dálnice D1.
 
Ubytování: v  dřevěných čtyřlůžkových chatkách na postelích s povlečením, polštářem
a dekou. Kuchyně, jídelna, klubovny a sociální zařízení se splachovacími záchody a
se sprchami s teplou vodou jsou ve zděných objektech.
Areál je vybaven sportovišti a bazénem s upravovanou a vodou.
Tábor je postaven na jižní stráni, vysoko nad řekou, záplavy v  žádném případě nehrozí.
 
Strava je podávána 5x denně, nezapomínáme na druhou večeři a pitný režim.
 
Termín : 11.7.  až  25.7. 2014                     Cena pobytu : 4 135- Kč
 
Tábor bude začínat páteční večeří, doporučenou hodinu příjezdu včetně dalších pokynů
k táboru najdete koncem května na našich táborových stránkách www.panteros.estranky.cz.
 
Přihlášky pošlete, prosím, obyčejnou poštou (ne doporučeně)
na adresu: Panter o. s., Hodkovická 115, 142 00 Praha 4. Součástí přihlášky je kopie potvrzení lékaře a kartičky pojištěnce (lze dodat nejpozději v den příjezdu do tábora).
Cenu uhraďte na účet č. 110433309 / 0800, jako variabilní symbol napište rodné číslo dítěte. Pokud budete chtít vystavit fakturu pro svého zaměstnavatele, pošlete nám email se všemi potřebnými údaji.
 
 
 
Následující stránka je určená spíše pro ty z vás, kteří jedou na náš tábor poprvé.
 
Něco z táborového programu:
 
- cyklistika - půl-, jedno- nebo dvoudenní výlety do okolí s přespáním pod stanem -    
   s sebou seřízené kolo a helmu, spacák a karimatku, (pumpičku, klíče, lepení na duši)
- jízda na koni
- výtvarné techniky - keramika, batikování (s sebou světlé tričko), fimo, malování
- taneční výuka
- míčové hry (fotbal, volejbal, přehazovaná, vybíjená, košíková)
- plavecký výcvik
- vaření v přírodě
- celotáborová hra, výroba vlajek a totemů, táboráky, noční hry, diskotéky, karneval
 
 
 
Mimo běžné vybavení a oblečení doporučujeme:
 
- plavky, osušku, plavecké pomůcky pro neplavce, obuv k bazénu, pokrývku hlavy, opalovací
 krém s vyšším faktorem
- holínky, pláštěnku, oblečení do chladného počasí (větrovka, dlouhé kalhoty, teplé ponožky,
 pevná turistická obuv)
- sportovní oblečení a obuv
- sportovní vybavení (míč na kopání, házení do vody, ping-pongová pálka)
- blok, tužku, obálky (u menších dětí prosíme nadepsat adresy) a známky
- oblečení na diskotéku, karnevalovou maska
- toaletní potřeby, papírové kapesníky, mýdlo, pastu, šampón, kartáček
- svítící baterku, zavírací nůž, malý batůžek, láhev na pití
- kapesné v takové výši, že nevadí, když je dítě utratí nebo ztratí
 
Prosíme rodiče, aby každému sourozenci zabalili vlastní zavazadlo.
Děkujeme za reklamní předměty použitelné jako odměny za soutěže.
                            Těší se na Vás Pěničkovi
                             a všichni vedoucí                                                              

 

 

 

 

 

 

Panter telegraficky :

- pátek

Až na výjimky všichni táborníci dorazili, ubytovali se a povečeřeli svíčkovou. U táboráku se představily (pantomima, kreslení) a trochu si zazpívali (nic moc, musíme trénovat podle zpěvníků).                                                                                                                                                        Pak následovala večerní hra " Mrtvé město duchů". Měla úspěch. Nejlepší výsledky dosáhli Petr Staněk, Jiří Skopový, Lenca a Lukáš Petráček. O půlnoci bylo v táboře hrobové ticho.

 

- sobota

Den testů. Testem zdravotním prošli všichni bez ztráty kytička. V testu inteligence objevili překvapující věci jako že Dunaj protéká Prahou a slepýš je had. V testu cyklisickém byly zaznamenány tyto újmy : jedno píchlé kolo, jeden ohnutý ventilek, jedna odřená noha. Děti příliš znavené nebyly neboť po vydatné koupeli a několika kopečcích rizota zdolaly vedoucí ve fotbalovém mači 4:3, když jeden gól vsítil Valentyn a Aleš a dva góly  Erik, který byl vyhlášen nejlepším hráčem. Večerka byla tento den dříve, hned po druhé večeři.

 

- neděle

Test fyzické zdatnosti nám dal všem zabrat. Vyběhnout schody nebo táborový krpál není žádná maličkost. Aleš opět prokázal svou trénovanost a doběhl v nejlepším čase. Ještě, že se soutěžilo i v plavání, to šlo všem o poznání lépe. Před večeří nás čekal úvod do táborové hry Indiána Jones a chrám boha Všechlap. Rozdělení do týmů bylo dramatické, ale vše se podařilo dořešit, A tak se mohli všichni vrhnout do reje diskotékových tanců. Ale únava z běhání a vody vykonala své a tak bylo hodně do půlnoci, kdy v táboře zavládl klid. Nebo to způsobyli výborné večerní špagety?

- pondělí

Po vánočce s kakaem vymyslet název oddílu a námět na vlajku není jednoduché, zvlášť když se na tom má shodnout celý oddíl. Ale podařilo se. Po vdolečkách a gulášové polévce přišel vhod krátký polkední klid a pak hurá k nazénu. První dvě soutěže by těžko zvládal i slavný Indi. Proskočit kruhem vyžaduje kus odvahy a šikovnosti. Naplnit trubku vodou není žádný problém, pokud ovšem do ní zlomyslný nepřítel nenavrtal dírky. Všichni byli mokří, což jim však v odpoledním sluníčku nevadilo. A dobrou náladu nezkazil ani krátký déšť. Ta se přenesla i do večerního zpěvu podle zpěvníku děda Všechlapa. Napoprvé nám to šlo docela dobře i ve čtyřicetičleném sboru za doprovodu dvou kytar a kláves. Největší úspěch měla píseň Tři kříže. Ještě chléb s marmoškou a šup do postele.

 

- úterý

Správná vlajka musí mýt pořádný stožár. Ty naše mají hodně přes pět metrů. Potom nezbývá než vykopat pěkně hlubokou základovou jámu. Barevné těstoviny s kuřecím masem na bazalce příjdou k chuti a hrachovka také neurazí. Jen ta noc. Indiána uměl dobře střílet a jeho pověstného biče se bál každý nepřítel. Jakpak to asi šlo našim táborníkům. Podle práskání bičů a dírek v terčích to nebylo zas tak špatné. A po smaženém květáku s tatarkou přehazovaná či soft potěší. Ještě shlédnout další dobrodružství Indiho, zdlábnout chléb, povidla také nejsou špatná, a s vyčistěnými zuby šup do postele. Vždyť nás zítra čeká celodenní výlet na kolech. Už se těšíme na bagetku v balíčku.

nějak se to nahromadilo, takže opravdu telegraficky :

- středa

Krásný a povedený výlet na rozhlednu zvanou Špulka. Asi 30 km, malí méně, velcí více. Z rozhledny byl krásný výhled  a cestu zpět nezkazilo pár dešťových kapek. Po koupeli v bazénu a teplé vodě smažený květák chutnal náramně.

 

- čtvrtek

Ještě, že máme šikovnou kuchařku Věrku, která kromě vaření umí šít. S našimi vlajkami si dala hodně práce, ale jsou nasvětě, a jsou krásné. A to nám ještě stihlai vykostit kuře na večeři a ukoulet bramborové šišky.Všichni si vyzkozšeli, jaké je to prchat před valící se koulí nebo balancovat na provazovém žebříku. Co na tom, že jen nad bazénem, ale prožívali to naplno.Večer všichni navštívili Nepál bar v roli, Indiho, Mariany nebo zlosynů.

 

- pátek

Připlazili se za námi hadi. A né ledajací. Zkuste si pochovat 3,5 metrového mazlíčka s váhou 17 kg. Krajta žere sice jen jednou za půl roku, ale kdo ví. Raději jim nabídneme náš oběd, kuřecí maso na kari s rýží. A večer na bivak a večeři si každý oddíl uvařil sám na ohni. Buřtguláš neměl chybu. A jako moučník, pečení hadi na klacku. Ale ty byly z kynutého těsta. A kdo se bál raději usnul.

 
Sobota
Konečně jsou stožáry vztyčené a vlajky na nich. Je to krása. A jo to dobře, protože při třicetistupňových vedrech se špatně kope. Jáma i fotbal. Lepší je hrát přehazovanou v bazénu. Tedy táborový turnaj. Ale napřed necháme slehnout knedlo zélo. A večer je disko. Česání, malování, vonění a jiné krášlení nebere konce. Aby ne, když hezkých děvčat je kupa. Vlastně všechny, a Valentin je jen jeden.
A pozor, uprostřed tanečního reje přibíhá spřátelený Arab a hlásí, že nepřátelští archeologové nechali vykopávky bez dozoru a střeží je jen dvoučlenná vojenská hlídka . Tak vzhůru do hrobky. Nebylo to však tak jednoduché, nepřátelská hlídka některé skupiny pořádně prohnala. A slezte do temné hrobky plné hýbajících se hadů sami, bez kamarádů.
Není divu, že se hra protáhla až přes půlnoc.
 
 
 
Neděle
Posunutá snídaně. 9.00 tábor je mrtvý, 9.30 stav setrvalý, 10.00 vstávají první dva táborníci. Někteří vstávají až na oběd. A to je dobře, protože k obědu je vyhlášená táborová specialita :
Kuřecí plátek se šunkou, sýrem a broskví.
Všechny oddíly se pak vyfotily před svými vlajkami. A komu patří dík za krásné, vysoké a pevné stožáry. Mužské části vedoucích a těmto borcům : Jiří Skopový, Jakub a Marek Strejček, Petr Staněk, Valentýn Fizer, Aleš Dolejší, Erik Veselý, Adam Pasálek, Daniel Černý. Pochvala před rozvinutou táborovou zástavou je jistě potěšila. Zmrzlina též.
Odpoledne jsme věnovali přípravě na puťák. Kola, helmy, spacáky, karimatky, stany, náhradní oblečení, plavky, opalovací krém a tak dále, a tak dále. Hlavně nic nezapomenout. Zvlášť, když má v pondělí v noci začít pršet. Ale hlavně když nebude to strašné vedro.
Večer po rajské (nikoli hudbě) se konala hra zvaná kufr. Měla velký úspěch.
 
 
 
Pondělí
A vyrážíme. Ještě zdravotní balíček, balíček s jídlem a porada nad mapou, která trasa je nejlepší. Zdatnější cyklisté míří na Valchu vzdálenou třicet kilometrů, druhá polovina má za cíl statek Prak s vyhlídkou projížďky na koních. Dorazili i tradiční doprovodi Ruda se Štěpánem, takže každá skupina má dva dospělé průvodce. Budou se hodit.
První problém nastává hned po výjezdu. Nikole upadla šlapka. Táborový cykloservis zafunguje a tak za chvilku může vyrazit spolu s vedoucí Mančou vybaveni příslušným imbusem dohnat svoji skupinu. Ta se zatím občerstvuje v Divišově. Další obtíže na sebe nenechají čekat. Na Praku došla voda a tak se nocleh posouvá ne nedaleký Vranov. Bohužel se nekoná  ani projížďka, jen prohlídka stájí . Voda není ani na pití pro děti (koně mají přednost) a tak táborový servis zaváží žíznivce operativně patnácti litry šťávy. Ale to už se stahují mraky. A tak déšť zažene Vrábovskou skupinu zpět do tábora. Dojíždějí mokří, a voda v bazénu v dešti je ještě teplejší.
Na Valchu už zatím všichni dorazili a dojednali si spaní v kryté loděnici, tedy v prostoru stísněném, ale suchém. Táborový servis přiváží těstovinový salát, který rychle mizí v hladových bříškách. A na buřty ani nedojde, všichni už jsou zalezlí ve spacácích. Dobrou noc.
 

 

 
Úterý
Ráno není po dešti ani památky a tak skupina, která spala v táboře vyráží na Šternberk. Prohlídka hradu se všem moc líbí. Jen to vstupné – 60 Kč za dítě je snad trochu moc. Když to vynásobíte dvaceti … Až potkáme starého pana Šternberka budeme se muset na to zeptat.
Počasí přeje celý den, a tak se vše zdá bez problémů. A přeci musí táborové taxi ještě jednou : jeden z našich nejmladších cyklistů zašlajfoval na štěrku a jen přilba ho zachránila od pohromy. Bohužel nos a ret trochu přečuhovaly, a tak to spolu s koleny odnesly trochou silničního lišeje. Ale Daník to nesl statečně a bez jediného hlesnutí snášel i nepříjemnou dezinfekci. Nakonec on na zbytečné řeči není.
A to už jsou zpátky všichni. Na večeři je čeká silný nefalšovaný hovězí vývar a rozlítaní ptáčci s rýží. A přes to, že všem chutnali, zbylo místo na opečený buřt.
A večer byl Daník za hvězdu ještě jednou. To, když jednotlivé týmy předváděli scénu z Indiána a on hrál smějícího se opilce. Zkuste to s oteklou pusou. Ale vedoucí týmu Verča má zřejmě velký respekt.
 
 
 
Středa
Celý den byl nabitý soutěžením. Prvním úkolem bylo z neznámého místa donést oheň života, bez něhož nebylo možno se vydat do pyramidy. Místo bylo určeno šifrou, kterou soutěžící viděli v hrobce hadů. Ale většina týmů, nemá pamatováka, někteří ve strachu do hrobky ani nevkročili. Nakonec po několika dalších návštěvách a obětování drahocenných drahokamů dali dohromady tyto budíky : (otočené o 90 stupňů doleva)
 
 a-c385a3c4e-model.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ale co s nimi. Až tým zvaný Bičis přišel na klíč. Výsledek 49,45,55 a 14,55,55. Odtud byl jen krok k poznatku, že se jedná o souřadnice hledaného místa. Postupně na to přicházeli další a další, jen Jones familie stále tápala.
Po bramborovém knedlíku se špenátem vyrazili týmy v pořadí podle vyluštění šifry na místo, které našli podle souřadnic v počítači. Odtud měli přinést oheň života za pomocí ešusu a dvou svíček. Cesta byla náročná, dvakrát překonávali Blanici. Jednou na voru a jednou broděním zavěšeni na provaze. Oheň vezli na speciálním vozidle (kolečko s volantem), přenášeli přes provazový most nebo lanovou houpačku. Nakonec v táboře s ohněm přeplavali bazén.
Není divu, že se to podařilo jen Indiánům a Jones famílii. A ta vyrážela až poslední. Inu spěchej pomalu. Zužována větrem deštěm za pomocí prkénka nalezeného cestou, kterým částečně překryla ešus. Indiáni použili obdobně lopuch. Cesta se protáhla a mnohé skupina dorazily na večeři se zpožděním. Přesto nebo právě proto výborný Severin speciál kuchařky Věrky slavil úspěch i u těch nejzarytějších vracečů. Pro Lucii to byla dokonce večeře nejlepší.
Než se setmělo připravili vedoucí vstup do pyramidy. A protože jej připravovali opravdu všichni cesta končila pro většinu bez dosažení cíle. Vstup byl tvrdě hlídán. Arab se svítícím mečem (Vojta) se musel sklonit před bičem Indiana Jonese, který se dal koupit u Ondry (pokud jste měli za co). Na německé vojáky s automatickými zbraněmi (Vláďa a Jirka) však bič nestačil a tak mnoho objevitelů skončilo předčasně při sbírání drahokamů. Aby si mohli koupit dražší pistoli. Po překonání stráží bylo třeba otevřít dvířka na druhé straně chodby pomocí šlápnutí na dlaždice ve správném pořadí ( na to dohlížel Adam shůry). Ke dvířkům se procházelo světelným bludištěm (příprava a provoz Kája a Monča), kdy jediné vstoupení do světelného toku znamenalo konec se ztrátou života. Jen třem borcům se podařilo dostat až do sklepení hrůzy (připravené Kačkou s Bětkou) a zde se v odporných nádobách pokusili najít klíč od dveří se vstupem do pyramidy. Jen jeden borec však ve stanoveném časovém limitu nalezl správný klíč od správných dveří a vstoupil do síně s Archou. Tu pak mohli navštívit po jednom všichni archeologové, pokud nebáli boha s býčí lebkou s obrovskými rohy, který archu hlídal.
Pravdou je, že někteří z nejmladších Indiánu Jonesů se tohoto okamžiku nedočkali neboť pro ně byl den příliš náročný a vidina teplého pelíšku příliš lákavá. A tak všem Pavel, který, ač věkem ohlodán s mladistvím elánem celou soutěž moderoval, popřál dobrou noc.